Fotografitë e fëmijëve të cilat nuk duhet t’i postoni në rrjetet...

Nuk kalon ditë që ju të mos postoni  diçka  nga fëmijët tuaj. Dhëmbi i parë i fëmijës tuaj, fjala e parë, mimika e parë e...

Pse u largua nga Parlamenti Evropian libri “Terrori i Serbisë pushtuese...

Një libër i madh për nga përmbajtja por edhe fizikisht, e që dëshmon për terrorin e Serbisë mbi shqiptarët arriti të hynte në Parlamentin...

Koronavirusi – jam, mos u tremb! Nuk kam ardhur të të...

Nga Lutfi Dervishi Mos u tremb. Nuk kam ardhur të të vras. Nuk dua të të lëndoj. Nuk dua as të frikësoj. Kam një mision...

Zbuloni simbolikën e numrave nga 1 në 9

Numrat priren të kenë një kuptim të veçantë për këdo, pasi lidhen me data ose adresa të caktuara. Por cili është kuptimi i këtyre numrave?...

Ndikimi i Rusisë në Kosovë?! Flasin ekspertët e sigurisë dhe tregojnë...

Eksperti i Sigurisë, Agim Musliu deklaron se Rusia nuk e dëshiron Kosovën, por e dëshiron kaosin në Kosovë, Serbi dhe Ballkan. Ai thotë se siguria...

Vazhdon edhe sonte protesta në ballkone, Kurtit i kërkohet përgjegjësi që...

Sonte do të vazhdojë nata e tretë e protestës së qytetarëve nga ballkonet. Përmes një komunikate drejtuar mediave, “Replikë” a bërë me dije se përmes...

Njoftim nga emisioni OXYGEN

Shikues të nderuar, Emisioni OXYGEN është kthyer me sezonin e ri 2019-2020, diku filluar më 2 nëntor. Çdo javë do të ketë mysafirë, publik, kuiz, muzikë,...

Nuk iu duhen më vizat e punës për Gjermani, mjafton ta...

Një lajm i madh ka mbërritur për të gjithë ata shqiptarë që duan të shkojnë drejt Gjermanisë. Tashmë nuk do t’ju duhen më viza pune...

Është dita e lumenjve, mësoni gjithçka për lumenjtë e Kosovës

Lumenjtë e Kosovës i takojnë tre pellgjeve: Adriatikut, lumenjtë e Dukagjinit, Detit të Zi dhe atij Egje, lumenjtë e pjesës Lindore të Kosovës. Lumenjtë e...

A mund të bartet virusi përmes parave?

Nga Lul Raka, mikrobiolog Si përhapet COVID-19? Përhapet nga një person në tjetrin përmes stërpikëzave (spërklat) nga hunda ose goja kur i sëmuri ose infektuari me...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit