Gjithçka që duhet të dini për Irlandën!

Republika e Irlandës, “Eire” në irlandishte, është pjesa jugore e ishullit të tretë nga madhësia në Evropë dhe është e pavarur. Ndërkaq që Irlanda...

Të shtunën mos dilni me makinë

Në Ditën Ndërkombëtare pa Makina, Komuna e Prishtinës ka organizuar një aksion me biçikleta nëpër qytet. Ata të cilët do të dëshirojnë t’i bashkohen këtij...

21 shtator, kambana do dëgjohet në OKB

Sot më 21 shtator, bota shënon Ditën Ndërkombëtare të Paqes, e cila është themeluar nga Kombet e Bashkuara. Asambleja e Përgjithshme e Organizatës së Kombeve...

Shprehitë e këqija që ndonjëherë ju bëjnë mirë

Zvarritja Në një kulturë ku jemi vazhdimisht duke i bërë gjërat shpejt dhe të hutuar, nuk e kuptojmë asnjëherë se sa të lodhur dhe të...

Kush janë njerëzit që mbajnë rekordin botëror për IQ  më të...

IQ më i lartë i mundshëm në botë bazuar në teori është 200, edhe pse disa njerëz kanë qenë të njohur të kenë një...

Busti i Xhevë e Fehmi Lladrovci vendoset në Drenas

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas janë zbuluar shtatoret e dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Presidenti i vendit Hashim Thaçi,...

KE dhe Kosova diskutojnë për ekonominë, statistikat dhe reformat strukturore

Përfaqësuesit e Komisionit Evropian dhe autoritetet e Kosovës mbajtën takimin e Nënkomisionit të dytë të MSA-së për Ekonomi, Çështje Financiare dhe Statistika më 19...

Gjithçka që duhet të dini për Danimarkën

Danimarka është Gadishull. Në perëndim ka Detin e Veriut, ndërsa deti Baltik e rrethon nga lindja e veriu. Në jug ka 68 kilometra kufi...

Si t’i japësh fund varësisë ndaj rrobave?

Nëse jeni regjistruar ndonjëherë në një faqe interneti  ku shiten rrobat e firmave  më  të  njohura, atëherë  me shumë mundësi llogaria juaj e postës...

Mësoni kush janë personat më optimist

Të gjithë duan të jenë optimistë. Të jesh i tillë është pjesërisht në dorën tënde e pjesërisht në dorën e rrethanave dhe rrjedhës së...

Rrjetet Sociale

58,331FansaPëlqeje
24,049NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit