Në qiell edhe “Air Albania”

“Air Albania”, kompania e parë ajrore shqiptare, ku aksionar është edhe shteti shqiptar, ka nisur fluturimet këtë vikend. Destinacioni i parë është linja Tiranë-Stamboll-Tiranë dhe...

Mësoni të gjitha shtetet amerikane dhe kryeqytetet e tyre

Shtetet e Bashkuara përbëhen nga shtetet e 50 plus kryeqyteti Uashington DC si qark federal. Të gjitha shtetet e SHBA me kryeqytet..... Alabama, kryeqyteti Montgomery ...

“Lonely Planet” me pamje mahnitëse nga Alpet shqiptare

"Alpet shqiptare po mahnisin gjithnjë e më shumë turistët e huaj, duke u kthyer me shpejtësi në një destinacionin e tyre të preferuar. Turistët që...

Fluturat ndjejnë përmes këmbëve dhe jetojnë vetëm pak orë

Të quajtura ndryshe si lulet që fluturojnë, fluturat kanë jetuar që 40-50 milionë vjet përpara. Ato kanë krahë të mëdha me shumë ngjyra që...

Dita Ndërkombëtare e Mbrojtjes së Shtresës së Ozonit

Sot është Dita Ndërkombëtare e Mbrojtjes së Shtresës së Ozonit. Tema e shënimit të kësaj dite sivjet është “Mbrojtja e Shtresës së Ozonit: Misioni...

Shpejt nis Festivali i Gjelbër

Më datë 19 të këtij muaji fillon Festivali i Gjelbër. Edicioni i tij i tretë mbahet në Prishtinë, në Sallën e Sporteve 1 Tetori. Deri më...

Pse duhet vizituar Gjermaninë?

Gjermania ka nëntë shtete fqinje: Austrinë, Francën, Zvicrën, Danimarkën, Belgjikën, Luksemburgun, Republikën Çeke dhe Poloninë. Ka më shumë banorë se çdo shtet i Bashkimit Evropian...

Rruga “Arbën Xhaferi” përfundon këtë vit

Ura e gjatë 5.7 kilometra shpejt do përfundojë. Punimet në të po inspektohen vazhdimisht. Kështu, rruga “Arbën Xhaferi” pritet që këtë vit të përfundojë. Kjo rrugë...

Mbaje të pastër Kosovën, kontribuo edhe ti

Sot, 15 shtator ka filluar aksioni “Ta pastrojmë Kosovën”. Gjithandej vendit, mijëra vullnetarë, zyrtarë të lartë e deri edhe fëmijët janë angazhuar të pastrojnë vendin. Aksioni...

Çka duhet të dini për Holandën?

Mbretëria e Holandës apo Vendet e ulëta është një nga vendet e para që kishte Parlament të Zgjedhur. Familja e saj mbretërore daton nga princi...

Rrjetet Sociale

48,954FansaPëlqeje
21,639NdjekësitNdjek
768NdjekësitNdjek
13,100AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit