Vala e të ftohtit mbërthen mbi 70% të amerikanëve

Një pjesë e madhe e Shteteve të Bashkuara janë mbërthyer nga i ftohti ekstrem. Në disa zona në qendër të vendit, temperatura të ulëta...

Thyerja e heshtjes: Feride Rushiti flet për dy dekada të punës...

Jeta ndodh ndërsa ne jemi të zënë duke bërë plane. Ashtu të paktën na është thënë. Kurse jeta ndonjëherë ka plane më të mëdha...

25 shtëpi do ndërtohen në Vushtrri për familjet në nevojë

Shoqata Bamiërëse “Jetimat e Ballkanit” njofton se do ndërtohen 25 shtëpi për familjen në nevojë në Komunën e Vushtrrisë. Shoqata dhe kryetari i Komunës, kanë...

Ndalet greva, mësimi fillon të hënën

Pas tri javë grevë, procesi mësimor do të fillojë të hënën. Këtë e kanë bërë kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli dhe ai i Qeverisë, Ramush...

Policia e Kosovës me fushatë sensibilizuese për siguri në rrugë

Policia e Kosovës me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, në vazhdimësi është duke ndërmarr aktivitete dhe masa...

Handikos tregon problemet me të cilat po përballen

Sipas “Handikos”, personat me aftësi të kufizuar në Kosovë vazhdojnë të trajtohen ndryshe nga të tjerët, e si rrjedhojë e kësaj ata ende diskriminohen...

Nënoficerët e FSK-së përfundojnë me sukses seminarin ndërkombëtar “Backbone”

Në kazermën “Adem Jashari“ në Prishtinë, është mbajtur ceremonia e çertifikimit të nënoficerëve të cilët përfunduan seminarin ndërkombëtar “Backbone“, shkruan OxygenPress. Në këtë seminar ndërkombëtar...

Restaurohet varri i Tutankhamon

I është nënshtruar një restaurimi varri i Tutankhamon, faraoni i ri ikonë e egjiptologjisë, që të reduktohen në maksimumin e mundshëm dëmtimet e shkaktuara...

Mësoni cili është vendi më i sigurt në botë për të...

Islanda është vendi më i sigurt në botë, ndërsa Filipinet janë më të rrezikshmet, sipas një studimi të ri. Revista “Global Finance” konsideron luftën dhe...

Mësoni çka ka ndodhur me 1 shkurt

1893 - Thomas A. Edison përfundon kostruktimin e studios së parë të filmit njohur si Black Maria në West Orange, New Jersey. 1897 - Banka...

Rrjetet Sociale

78,397FansaPëlqeje
29,682NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit