SHSKUK për gjashtë muaj ofroi 6 milionë shërbime shëndetësore dhe...

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), dr. Basri Sejdiu, para Bordit Drejtues të SHSKUK-së, ka paraqitur raportin gjashtëmujor...

Çka do të thotë tensioni i lartë para moshës 40 vjeç?

Dy studime të reja të publikuara këtë vit kanë arritur në përfundimin se njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut përpara moshës...

10 fobitë më të zakonshme

Ju ka ndodhur të jeni të frikësuar nga kënetat e mërzitshme? Të frikësuar nga gjarpërinjtë që fluturojnë? Sipas Shoqatës Psikiatrike Amerikane vlerëson se këto raste...

Edhe Besim Dina veteran i rrejshëm?

Shoumeni dhe komediani Besim Dina figuron në listën e veteranëve të rrejshëm të luftës. Kështu raportohet në media, me ç’rast thuhet se ai ka dhënë...

Lot, muzikë e kujtime për Ilir Soben

U mblodhën familjarë, shokë, bashkëluftëtarë e krejt ata që e njohën dhe dëgjuan për të, ne sallën e madhe të Pallatit të Kulturës ne...

Gjithçka që duhet të dini për Irlandën!

Republika e Irlandës, “Eire” në irlandishte, është pjesa jugore e ishullit të tretë nga madhësia në Evropë dhe është e pavarur. Ndërkaq që Irlanda...

Nuk jua ka fajin Shqipëria, por njerëzit që ia fusin njëri-tjetrit...

Nga Anisa Bega Mirë se erdhe në vendin tonë të bukur, Shqipërinë ku të gjithë ankohen, qajnë, ulërasin, ia fusin njëri-tjetrit  duke i qeshur në...

Pse duhet vizituar Gjermaninë?

Gjermania ka nëntë shtete fqinje: Austrinë, Francën, Zvicrën, Danimarkën, Belgjikën, Luksemburgun, Republikën Çeke dhe Poloninë. Ka më shumë banorë se çdo shtet i Bashkimit Evropian...

Syzet e diellit kanë afat të përdorimit të tyre

Shkencëtarët e Universitetit brazilian Universiteti Sao Paolo  zbuluan se syzet e diellit  kanë afat të përdorimit të tyre. Siç citohet në shkrim, për shkak  të...

Fluturat ndjejnë përmes këmbëve dhe jetojnë vetëm pak orë

Të quajtura ndryshe si lulet që fluturojnë, fluturat kanë jetuar që 40-50 milionë vjet përpara. Ato kanë krahë të mëdha me shumë ngjyra që...

Rrjetet Sociale

47,618FansaPëlqeje
21,742NdjekësitNdjek
766NdjekësitNdjek
12,200AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit