Autorja e librave të shumtë mbi islamin thotë se burrat myslimanë...

Feministja dhe autorja e librave të shumtë mbi islamin, po ashtu edhe redaktorja e gazetës feministe multikulturore “Gazelle”, Sineb El Masra, në një intervistë...

Rikujtojmë kryeqytetet e shteteve në Kontinentit e Evropës

Islanda -- Reykjavik Irlanda -- Dublin Irlanda Veriut -- Belfast Skoci -- Glasgou Angli -- Londer Uells -- Cardif Norvegji -- Oslo Suedi -- Stokholm Finland -- Helsinki Rusia -- Moska Estoni -- Talin Letoni...

Mësoni arsyet pse qentë mund të ju sulmojnë dhe çfarë duhet...

Qentë sulmojnë: Nga frika Njeriu është frika më e madhe e qenve dhe kafshëve në përgjithësi. Tek kafshët shtëpiake apo edhe endacake, si macet dhe...

Rrëfehet Besim Dina: Nuk kam qenë në luftë, është tjetër Besim...

Lista e Veteranëve të Rrejshëm të UÇK-së u bë kryetemë ditëve të fundit – dhe jo vetëm. Në mesin e shumë emrave që çuditen opinionin...

Flet Besim Dina, tregon pse ndodhet emri i tij në listën...

Janë publikuar listat me emrat e veteranëve të Zonave të Operative që kanë vepruar gjatë luftës, e që pretendohet se kanë përfituar kundërligjshëm pension...

Rrëfimi i Dardan Molliqajt për dhe me Albin Kurtin! Tregon si...

Dardan Molliqaj që ishte sekretar i Vetëvendosjes, e më vonë edhe deputet i Kuvendit të Kosovës ka folur gjatë, për kohën sa ishte në...

Çka do të thotë tensioni i lartë para moshës 40 vjeç?

Dy studime të reja të publikuara këtë vit kanë arritur në përfundimin se njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut përpara moshës...

Vasfije Krasniqi: Meshkujt e Kosovës që nuk mujtën me na mbrojtë...

Të martën e javës që vjen në New York do t’i kujtohen Serbisë, krimet e bëra në Kosovë, Bosnje e Kroaci. Para konsullatës serbe,...

Pse mbulonin njërin sy piratët?

Shumë besime të përbashkëta rreth piratëve, nuk janë të vërteta. Ata nuk ecnin mbi direk, rrallë i groposnin thesaret e tyre, dhe nuk qenë...

Besim Dina tregon kur fillon sezoni i ri i emisionit OXYGEN

Në intervistën 60 sekondëshe për PRIVE, Besim Dina ka folur për shumë qështje. Ndër të tjera ai ka treguar se ku nis sezoni i ri...

Rrjetet Sociale

58,755FansaPëlqeje
24,120NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit