Saturday, November 27, 2021
BallinaMërgata ShqiptareZvicra, vendi më i popullarizuar për të huajt

Zvicra, vendi më i popullarizuar për të huajt

Pavarësisht kostos së lartë të jetesës, shtetasit e huaj vlerësojnë cilësinë e jetës në Zvicër, duke e bërë vendin destinacionin kryesor për emigrantët për të tretin vit radhazi, sipas një studimi të ri nga HSBC Bank.

Pas vendosjes në vend, 91 për qind e të anketuarve menduan se mjedisi i tyre ishte më i mirë dhe 86 për qind ndiheshin më të sigurt.

Australia dhe Zelanda e Re u renditën të dytët dhe të tretët, të ndjekur nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Ishujt Channel, Guernsey dhe Jersey, së bashku me Ishullin Man, Bahreinin dhe Katarin. I renditur gjatë, Singapori ra në vendin e nëntë.

- Reklama -

Sondazhi u krye në mesin e 20,460 njerëzve që jetojnë në 46 vende.

ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT