Saturday, September 18, 2021
BallinaUnë Jam TiArrestohen shtat  persona për veprën “Lëndim i rëndë trupor” dhe i” Letë...

Arrestohen shtat  persona për veprën “Lëndim i rëndë trupor” dhe i” Letë trupor”

Më datën 30 korrik 2021 rreth orës 04:56, Policia në Prizren kishte pranuar një informacion se ne fshatin Nebregosht komuna e Prizrenit, në një lokal te fshatit  ka ndodhur një rrahje masive. I menjëhershëm ka qen reagimi i policisë dhe ka dërguar njësitet policore  në vendin e ngjarjes.

Patrullat po sa kanë arritur në vendin e ngjarjes  kanë hasur disa persona të lënduar, si të dyshuar në lidhje me ketë rast:

  • A SH i datëlindjes 1997
  • S A i datëlindjes 1992
  • R F i datëlindjes 1970
  • A Z i datëlindjes 1991
  • H Z i datëlindjes 2000
  • A H i datëlindjes 1976 dhe
  • E R i datëlindjes 1995

Ku të dyshuarit  me automjete private janë sjell në emergjencën e spitalit rajonal ne Prizren për tretman mjekësor, i dyshuari S A  ka pësuar lëndime më serioze, ku ka lëndime ne pjesët e Abdomenit (në bark) lëndimet janë shkaktuar nga një mjet i mprehët thikë, ndërsa të tjerë kanë lëndime te lehta e te cilëve ju është afruar ndihma mjekësore.

Në vendin e ngjarjes njësitet policore kanë  gjetur dhe konfiskuar  një thikë ne cilësinë e provave materiale. Ku gjate përleshjes mes tyre është përdor thika!

Po ashtu është njoftuar prokurori kujdestar, i cili urdhëron që personat të ndalohen për 6 ore. Pas gjashte  orëve  te njëjtit janë intervistuar ne prezence te avokateve mbrojtës. Ngjarja  ka rrjedh si pasoj e ndikimit te alkoolit dhe rasti ka ndodh i çastit!

- Reklama -

Me vendim të prokurorit të shtetit , te  dyshuarit  ndalet në qendrën e ndalimit për 48 orë. Rasti është duke u hetuar nga hetuesit e stacionit policor ne Prizren!

ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT