Tuesday, September 21, 2021
BallinaMërgata ShqiptareKosti Deti, instrumentisti i talentuar në Vjenë

Kosti Deti, instrumentisti i talentuar në Vjenë

Kosti Deti është instrumentisti i talentuar në Vjenë, është vlerësuar me çmimin e madh në garën ndërkombëtare të pianos Valetta në Maltë, shkruan albinfo.ch.

Vlen të theksohet se pianisti shqiptar ka mbajtur koncerte në gjithë Europën dhe më gjerë.

Që nga 2006 është i vlerësuar me mbi 30 çmime kombëtare dhe ndërkombëtare, shkruan tutje albinfo.ch.

Ai së fundmi, në një postim në rrjetet sociale, është shprehur i gëzuar për fitoren në garën ndërkombëtare të pianos Valetta në Maltë.

Postimi i plotë:

- Reklama -

Të dashur miq!

Jam jashtëzakonisht i nderuar që jam fitues i GRAND PRIX në garën ndërkombëtare të pianos Valetta në Maltë.

Jam shumë mirënjohës ndaj Jurisë së jashtëzakonshme…

Mezi presim të performojmë në këtë vend të bukur…

ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT