Liverpooli vendos shumë lojtarë në shitje, përfshirë Shaqirin

0
275
Switzerland's Xherdan Shaqiri plays the ball during the UEFA Nations League group 4 soccer match between Germany and Switzerland at the Rhein Energie stadium in Cologne, Germany, on Tuesday, October 13, 2020. (KEYSTONE/Georgios Kefalas)

Futbollisti me prejardhje kosovare pritet të largohet nga “Anfield” gjatë afatit kalimtar veror.

Duket se aventura e Xherdan Shaqirit me Liverpoolin do të përfundojë gjatë afatit kalimtar veror, shkruan Insporti.

Futbollisti me prejardhje kosovare pritet të largohet nga “Anfield” gjatë afatit kalimtar veror

Sipas ‘Echo’, thuhet se Marko Grujic, Xherdan Shaqiri, Divock Origi, Harry Wilson, Takumi Minamino, Taiwo Awoniyi, Loris Karius dhe Ben Woodburn janë në shitje.

Prej shitjes së tyre, Liverpooli po tenton të grumbullojë rreth 80 milionë euro që do të bënin vend për disa transfere të reja në klub.

Përveç tyre, edhe Wijnaldum pritet të largohet, pasi thuhet se është afër marrëveshjes me Barcelonën.