228 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni

0
32

Autoritetet e kontesë Butte theksuan se 228 persona vazhdojnë të jenë të zhdukur, pas zjarreve në Kaliforninë Veriore, ndërkohë që numri i viktimave ka arritur në 29.

Sherifi i kontesë Butie, Kory Hones tha në një konferencë për media se mendohet se 228 persona rezultojnë të zhdukur si shkak i zjarreve të rëna në Kaliforni.

Zjarri, i cili përfshiu 111 000 hektarë tokë dhe shkatërroi 6 713 prona, ka shkaktuar edhe evakuimin e 52 000 banorëve./Ata/OxygenPress.info

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here