Monday, September 20, 2021
BallinaSportKosova përballë Andorrës në gjysmëfinale

Kosova përballë Andorrës në gjysmëfinale

Kosova U18 po zhvillon një kampionat mjaft të mirë në FIBA European Challenger, që po zhvillohet në Tiranë.

Dardanët e rinj shënuan fitore ndaj Shqipërisë 85:62 dhe ndaj Moldavisë 45:108, duke qenë liderë të Grupit F me dy fitore në dy ndeshje të zhvilluara.

Kosova në gjysmëfinale do të përballet me Andorrën, takim që do të zhvillohet të shtunën nga ora 16:00 në Tiranë.

Andorrasit u renditen në vendin e dytë në Grupin G, me dy fitore dhe një humbje. Andorra mundi Gjibraltarin 62:51 dhe Maltën 57:75, kurse pësuan nga Luksemburgu 71:68.

Gjysmëfinalja tjetër zhvillohet mes Luksemburgut dhe Shqipërisë, të shtunën nga ora 19:00.

Turneu përfundon të dielën, ku do të zhvillohet finalja, ndeshja për vendin e tretë dhe për pozitat 5-7.

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT