Xhudistet vazhdojnë shkëlqimin, ky është reagimi i Driton Kukës

0
16

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi janë stolisur me dalje të arta në turneun Grand Prix, në Tashkent të Uzbekistanit, ndërsa Nora Gjakova e ka fituar medaljen  e argjendtë.

Në këtë mënyrë, vetëm pak ditë pas shkëlqimit në Abu Dhabi, xhudoja kosovare edhe njëherë dëshmoi se Kosova është superfuqi botërore në këtë sport.

Pak minuta pas suksesit të sotëm, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Driton Kuka  pa bërë një postim shumë domethënës në profilin e tij në Facebook

Ky është postimi i Driton Kukës:

Uzbekistan Grand Prix …

Tri finaliste – dy të arta për Kosovën një e argjendtë!

Distria e artë 48 kg 700 Pikë

Majlinda e artë 52 kg 700 Pikë

Nora e argjendtë 57 kg 490 Pikë

Kryeqyteti i një shteti që ende se njeh Kosovën goxha mirë u njoftua me vlerat tona sot!/OxygenPress.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here