Një javë me biçikleta në Prishtinë

0
57

Ka filluar dje fushata e çiklizmit në kudër të së cilës organizohen shumë aktivitete, përshi edhe atë që zhvillohet sot në Prishtinë. “Zhvishi komplekset, pedalo me biçikletë” është aktiviteti që mbahet sot në rrugët e kryeqytetit.

Ngjarja fillon në sheshin “Ibrahim Rugova” në orën 19:00, dhe vazhdon me biçikleta nëpër rrugët e Prishtinës.

Adventure Trips Kosovo njofton se e gjithë java në Prishtinë do të jetë me biçikleta duke organizuar aktivitete të ndryshme.

Të njëjtit kanë organizuar edhe ngjarjen “Ta ndijojmë Prishtinën me biçikleta” ku si synim kanë shëtitjen nëpër Prishtinë me biçikleta duke bërë thirrje kështu për një kryeqytet të pastër dhe pa tym./OxygenPress.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here