Wednesday, September 22, 2021
BallinaAnkandShkakton aksident të rëndë në Mitrovicë, godet 5 këmbësorë dhe një veturë...

Shkakton aksident të rëndë në Mitrovicë, godet 5 këmbësorë dhe një veturë të parkuar

Një person është arrestuar në Mitrovicë, pasi që i njëjti deri sa ishte duke drejtuar veturën me targa vendore nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë se lëvizjes me kushtet e rrugës godet këmbësoren femër kosovare dhe del jashtë rruge ku godet veturën e cila ishte e parkuar, pastaj e shtyn dhe godet edhe katër këmbësorë dy meshkuj dhe dy femra të gjithë kosovarë.

Të gjithë të lënduarit ndihmën e pare e marrin ne Spitalin e Mitrovicës dhe më pas dy nga viktimat dërgohen në QKUK për tretman te mëtutjeshëm ,ndërsa të tjerët lirohen për në shtëpi.

Si pasojë e aksidentit janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në të dy automjetet dhe në një lokal në afërsi.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT