Parashikimi i motit

0
21

Për mëngjesin e sotëm parashihet mot me reshje të dobëta bore, në disa vende të përziera edhe me shi. Në vise të ulëta mjegull, e gjatë ditës kryesisht me vransira, ndërsa në mbrëmje priten kthjellime.

Prishtina Weather njofton se nesër pritet mot me vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes, në vise të ulëta mundësi për mjegull.

Në fundjavë mot më i butë, të shtunën kryesisht vransira dhe intervale me diell.

Në perëndim të vendit mundësi për riga lokale shiu. Ditën e dielë me erë, kryesisht vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull./OxygenPress.info