Një valë e pazakontë e të ftohtit ekstrem në Greqi, tre persona të vdekur

0
27

Tre persona vdiqën në Greqi si pasojë e të ftohtit ekstrem që po përjeton vendi, raportuan burime zyrtare.

Tre persona, dy burra dhe një grua të cilët ndodheshin në makinë në momentin kur u përfshinë nga përmbytjet në afërsi të Athinës.

Gruaja u gjet e vdekur nga i ftohti në makinë ditën e shtunë, ndërsa të dielën u gjetën trupat e dy burrave të përfshirë nga uji, shkruan Atsh.

Greqia po përballet me një valë të zgjatur të të ftohtit ekstrem, me temperatura që zbresin në zona të caktuara deri në -18 gradë Celsius dhe shumë rajone janë mbuluar nga dëbora./OxygenPress.info