FSK hap dyert për vizitorët

0
39

Forca e Sigurisë së Kosovës sot shënon “Ditën e Forcës”.

Në të gjitha kazermat e FSK-së, sot aktivitetet do të fillojnë nga ora 10:00 deri në 13:00. Aktiviteti kryesor do të mbahet në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë.

Në “Ditën e Forcës”, FSK mirëpret qytetarët në të gjitha kazermat e saj, si në: Prishtinë, Mitrovicë, Istog, Gjilan, Prizren, Ferizaj dhe Pomozotin.

Vizitorët do të kenë mundësi të shohin pajisje, demonstrime dhe aktivitete të shumta që dëshmojnë për kapacitetet e FSK-së./OxygenPress.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here