Humbni kilogramë me limon

0
159

Është lehtë të përgatitet, nuk kushton thuajse asgjë e edhe nuk merr kohë.

Ujë dhe disa limonë. Por, ndihmon që të humbisni kilet e tepërta. Gjithë studimet e mundshme tregojnë se ky lloj lëngu të ndihmon humbësh peshë.

Normalisht edhe duhet të dini se si e përdorni. Nëse teprohet limoni mund të sjellë efekte anësore.

Çdo mëngjes pini lëng të freskët të limonit me ujë. Ajo të ndihmon në sistemin digjestiv dhe të përshpejtimit të metabolizmit. Duhet të shmangni alkoolin dhe lëngjet me shumë sheqer, ndërsa konsumimin e kafesë dhe çajit zvogëlojeni disi në minimum.

Gjatë kësaj diete mund të konsumoni çdo gjë që hani zakonisht dhe nuk ju duhet t’i numëroni kaloritë. Në këtë dietë ju lejohen kaloritë, çokollatat dhe akulloret.

Vetëm për një gjë duhet të kujdeseni se të paktën në një ngrënie të ketë limon.

Duke e kombinuar këtë dietë me 30-minuta ushtrim për çdo ditë, do të ndiheni më të shëndetshëm pas një jave, ndërsa pas dy javëve humbja e kileve do të jetë e dukshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here