Tërmet në Maqedoni

Një tërmet me magnitudë 4,2 ballë të shkallës Rihter, u regjistrua në orën 06:00 në Maqedoni.

Epiqendra e tërmetit ishte në juglindje të Shkupit dhe lëkundjet u ndien në veri të Greqisë dhe në jug të Serbisë, shkruan Atsh.

Nuk ka njoftime për viktima apo dëme materiale./OxygenPress.info