Etiketim: Zvicra

Covid-19: Organizata Botërore e Shëndetësisë kritikon Zvicrën

Kritikat e shprehura nga David Nabarro, i dërguari special i OBSH-së për luftën kundër koronavirusit, në lidhje me strategjinë e menaxhimit të pandemisë në...

Pse Zvicra kryen pak teste?

Përkundër sofistikimit të sistemit të saj të kujdesit shëndetësor dhe pasurisë së saj krahasuese, Zvicra ende nuk po kryen testimin e mjaftueshëm të koronavirusit. Sipas...

Zvicër: Do të shqyrtohet mundësia për të mbyllur bare, restorante, muze...

Task forca federale e pandemisë po përgatitet të godasë nëse masat e fundit rezultojnë të pamjaftueshme për të frenuar ngjitjen. Kjo është ajo që...

Qeveria vendosi: Hidhet në votim iniciativa për ndalimin e burkës

Këshilli Federal (qeveria e vendit) ka vendosur sot që më 7 mars 2021 të hidhen në votim iniciativat për tri propozime në nivel...

Gjeneva, kantoni zviceran me bllokim gati total

Të dielën, spitali kryesor i Gjenevës numëroi 474 pacientë Covid-19, përfshirë 56 në kujdes intensiv, nga vetëm 78 persona të spitalizuar dhe 13 në...

Informacion mbi rregullat për hyrje-dalje në territorin e Zvicrës

Informohen të gjithë të interesuarit se hyrja e shtetasve shqiptarë në territorin zviceran, me përjashtim të rasteve të veçanta, nuk është e lejuar. Rastet përjashtimore...

Zvicra vendos kufizime të reja antiCOVID-19

Zvicra njoftoi sot vendosjen e kufizimeve të reja në jetën publike dhe shoqërore, pas një rritjeje të mprehtë të normave të infektimeve me COVID-19. “Masat...

Kantonet zvicerane vendosin masa më të rrepta për të luftuar valën...

Të dy kantonet zvicerane zbatuan më shumë kufizime të Dielën në mesnatë, duke iu bashkuar rajoneve të tjera zvicerane që kohët e fundit kanë...

Ora policore në Francë, a ka ndikim në Zvicër

Duke shtuar dy rajone kufitare të Francës në listën e saj të departamenteve të prekura nga kufizimet e ndalimit të orës, qeveria franceze kufizon...

Zvicra detyron mbajtjen e maskave në hapësira të mbyllura publike

Vënia e një maske do të jetë e detyrueshme nga e hëna në vende të mbyllura publike, në të gjithë Zvicrën, njoftoi sot qeveria...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
828NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit