Etiketim: thesar

“Shqipëria, vendi më i sigurt për të bërë turizëm këtë verë”

Kryeministri Rama tha sot se agjenci turistike mendojnë se Shqipëria është vendi ku mund të bëhet turizëm këtë verë, pasi nuk ka probleme me...

Ky është fshati më i bukur në Zvicër

Komunës së Trubit, në kantonin e Bernës, iu dha titulli i “Fshatit më të bukur në Zvicër” 2019. Fshati me territorin e tij të...

Televizioni amerikan: Shqipëria, pjesë e 52 destinacioneve turistike të vitit 2020

Nëse udhëtimi në destinacione magjepsëse dhe kulturore të ndryshme është në listën tuaj për vitin e ri atëherë mbajeni këtë listë të dobishme. Televizioni amerikan...

“10 hajdutët” e energjisë suaj, sipas Dalai Lama

Ka momente në jetë, kur energjia jonë venitet, trupi është i dobët, mendja bëhet e paqartë, megjithatë, kjo lodhje mendore dhe fizike nuk është...

Shikojeni mirë këtë fotografi të realizuar në malet e Kosovës

Fotografi Arian Mavriqi nuk ka të ndalur. Ai vazhdimisht sjellë mrekulli nga gjithandej Kosovës. Kësaj radhe ja çfarë shkruan për këtë fotografi. "Kjo fotografi mbetet fotografia ime...

“Business Insider”: Saranda, mes 6 vendeve që duhet të vizitohet tani...

Qyteti i bregdetar i Sarandës me ujërat e tij të kristalta, plazhet mahnitëse dhe monumentet e shumta kulturore dhe arkeologjike është renditur  një ndër...

Mësoni për ishullin e Zvërnecit dhe shikoni fotografitë e jashtëzakonshme

Shumë mund të kenë dëgjuar për Zvernecin e shumë të tjerë do të dëgjojnë me siguri së shpejti. Vetëm 10 minuta larg qytetit të...

Në Janinë, një nga qytetet më të bukura të Shqipërisë

Nga Mid’hat Frashëri Në kuadër të 70-vjetorit të ndarjes nga jeta të Mid’hat Frashërit, Instituti i Studimeve Historike “Lumo Skëndo” promovoi të enjten vëllimin e...

Singapori – Shqipëria, mes destinacioneve origjinale për t’u vizituar

Portali nga Singapori “Indipendent” ka renditur Shqipërinë mes destinacioneve origjinale që duhen vizituar si Bolivia, Haiti apo Madagaskari. Malet e thepisura, rrënoja historike mbresëlënëse dhe...

“New York Times” për pasuritë nënujore shqiptare: Zbulohen 22 amfora antike

Në detin Jon, në afërsi të brigjeve shqiptare, janë gjetur amfora antike, të paktën 2500-vjeçare që mund të dëshmojnë për mbetjet e një anijeje...

Rrjetet Sociale

78,365FansaPëlqeje
29,682NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit