Etiketim: kujdes

Dyshimet për abuzimin veterinar që po i bëhet qenve endacakë përgjatë...

Nga Fondacioni për të drejtat e Kafshëve Prishtinë, 22 Maj, 2020 Organizata jonë dyshon (me bazë) në abuzimin mjekësor-veterinar që po i bëhët qenve endacak përgjatë projektit...

Si NUK duhet ta vendosni maskën?

Maskat me ngjyra, stile dhe materiale të ndryshme u shfaqën në fytyrat e njerëzve përreth nesh brenda më pak se 24 orëve. Ndërsa është një...

Të pandërgjegjshmit po e mbushin mbeturina Parkun Gërmia, Inspekcioni në teren

Nga drejtoresha e parqeve në Komunën e Prishtinës, Fatime Hajdari Sjellja e mbetjeve të ndryshme në hapësirën e territorit të parkut të Gërmisë është e...

SOT NË KOSOVË 18 RASTE ME COVID-19 DHE 19 TË SHËRUAR!

Sot më 14 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 300 mostra të marra nga Klinika...

Vazhdoni të mbani distancën fizike dhe mbajtjen e maskave!

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Lani duart me kujdes 20-30 sekonda! Virusi akoma gjendet në mesin tonë. Lehtësimi i lëvizjes nuk nënkupton mosrespektimin e...

Sot 24 të infektuar me COVID-19 në Kosovë dhe 14 të...

Sot më 12 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 257 mostra të marra nga Klinika...

29 numri i të vdekurve në Kosovë nga COVID-19 Kosovë

Klinika Infektive ka njoftuar se sot ka përfunduar me vdekje pacientja H.E.(1957) nga Komuna e Rahovecit. Pacientja ishte pranuar në Klinikën Infektive me datën 03.05.2020...

Si të mbrohemi nga coronavirusi në ambientet e jashtme, pas daljes...

Britania e Madhe ka lëshuar udhëzime për banorët se si të qëndrojnë të sigurt dhe të shmangin “kapjen e coronavirusit” në hapësira të jashtme. Sipas...

IKShPK: Kjo situatë si në foto është e pa tolerueshme!

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Mbrëmë detektuam një rast pozitiv në Prishtinë! Ky rast nuk është për tu festuar, por për tu brengosur! Kështu...

Të vazhdojnë masat e distancimit fizik dhe mbajtja e maskave!

Lehtësimi i lëvizjes nuk nënkupton mosrespektimin e rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe Ministrisë së Shëndetësisë. Mbani distancën fizike dhe mbani maska nē vendet publike. Ju lutemi...

Rrjetet Sociale

78,383FansaPëlqeje
29,665NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit