Etiketim: Anglia

Qeveria britanike: Punëtorët e pakualifikuar s’mund të marrin viza

Punëtorët të cilët janë të pakualifikuar nuk do të mund të marrin viza sipas planit të prezantuar nga Qeveria britanike, pas largimit të këtij...

Sheshi i Parlamentit: Momenti kur Britania del nga BE-ja

Britania e Madhe zyrtarisht është dal jashtë Bashkimit Evropian. Përkrahësit e kësaj ideje kanë dalë në “Sheshin e Parlamentit” për ta pritur me festë këtë...

Abbott: Largimi nga BE-ja i Britanisë nuk do të ndikojë në...

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka thënë se Mbretëria e Bashkuar do të largohet nga Bashkimi Evropian sot, dhe do të fillojë një...

Shqiptarja, storie suksesi në Angli, botoi libër për Universitetin Oxford

Pa dyshim që të rinjtë shqiptarë janë duke arritur suksese të mëdha në botë, jo vetëm në fushën e muzikës dhe të sportit, por...

TravelWeekly: Shqipëria, një thesar pak i njohur shumë pranë nesh

Klasifikimi i destinacioneve më të kërkuara turistike dhe sugjerimet për të gjithë ata që kërkojnë të udhëtojnë, janë në fokus të këtyre ditëve të...

Nora V. Weller, gruaja e parë nga Kosova brenda shoqërisë mbretërore...

Një grua shembull Nora Visoka-Weller është emëruar Fellow brenda shoqërisë mbretërore të arteve në Mbretërinë e Bashkuar (Fellow of the Royal Society of Arts). Nora...

Dua Lipa publikon këngën “Future Nostalgia”

Dua Lipa ka publikuar këngën më të re nga albumi i saj i dytë i cili del në fillim të vitit tjetër. Dua ka befasuar...

Anglia falënderon Kosovën për mikpritjen

Kombëtarja e Anglisë e ka falënderuar Kosovën publikisht për mikpritjen e ngrohtë që ua ka bërë lojtarëve dhe tifozëve të saj gjatë vizitës në...

Kosova i mbyll me humbje kualifikimet për Euro 2020, Anglisë i...

Kombëtarja e Kosovës e ka përjetuar humbjen e parë para tifozëve të vet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ka qenë pikërisht Kombëtarja e...

Dardanët u rikthehen stërvitjeve, priten me moton “Kokën lart, ëndrra vazhdon”

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e radhës në stadiumin “Fadil Vokrri”. Përzgjedhësi Challandes ka punuar me futbollistët të cilët nuk u paraqitën në...

Rrjetet Sociale

58,755FansaPëlqeje
24,120NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit