Formacionet e mundshme: Manchester City – Manchester United

Sonte nga ora 18:30 do të zhvillohet derbi i Manchesterit ndërmjet rivalëve të qytetit Manchester City dhe Manchester United.

Ndeshja e sontme luhet në Etihad Stadium, ku City pret që të siguroj titullin kampion në kuadër të xhiros së 33-të të Premier Ligës.

Me vetëm shtatë ndeshje të mbetuara në këtë sezon, Manchester United gjendet në pozitën e dytë me 68 pikë të grumbulluara, 16 pikë pas Manchester Cityt të cilët kanë 84.

Mbetet të shihet nëse mbrojtja e Mourinhos do të ndal ekipin 250 milionësh të Guardiolas dhe ta shtyj festën e Cityt për titull në një prej javëve në vazhdim.


Formacionet e mundshme:

Manchester City 4-1-4-1:  Ederson Moraes, Vincent Kompany , Nicolas Otamendi, Aymeric Laporte, Raheem Sterling, Kevin De Bruyne, Ilkay Guendogan, Leroy Sane, Gabriel Jesus.

Trajner: Pep Guardiola

 

Manchester United 4-2-3-1: David De Gea, Ashley Young, Chris Smalling, Eric Bailly, Antonio Valencia, Paul Pogba, Nemanja Matic, Marcus Rashford, Jesse Lingard, Alexis Sanchez, Romelu Lukaku.

Trajner: JoseMourinho


/ Oxygen Show/