Era Istrefi do të këndojë këngën e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”

Askush se kishte menduar por Era Istrefi bën edhe një hap të rëndësishëm drejt karrierës ndërkombëtare.

Era do të jetë një prej interpretuesve të Himnit për Kampionatin Botëror 2018.

Pjesë e këngës do të jetë edhe Nicky Jam dhe Will Smith.

Në një postim të bërë së fundmi nga ylli hollivudian Smith bëhet e ditur se kënga titullohet “One life to live” dhe do të pubikohet këtë të premte.

Aktori i ka bërë tag Era Istrefit në postimin e tij dhe DJ amerikan Diplo, i cili do të punojë këngën.