Etiketim: tragjedia

“Mallkimi” i familjes Kennedy, ngjarjet që tronditën opinionin botëror

Tragjedia e familjes Kennedy ka nisur shumë më përpara se të vriteshin dy vëllezërit e adhuruar të Amerikës, John dhe Robert. Vdekja e John...

Një jetë si legjendë! Karriera dhe jeta e Kobe Bryant-it

Bota e basketbollit mori një lajm të trishtë mbrëmjen e së dielës Ish ylli i NBA-së, Kobe Bryant mbeti i vdekur pasi helikopteri që...

“Ra pika kufitare e Morinit. Pres qe punonjesit t’ia vene vete...

Sot ra pika kufitare e Morinit. Pres qe nga neser punonjesit t'ia vene vete flaken. Kujt i hyn ne pune pika e kalimit kufitar...

Policia e Kosovës dhe FSK ndihmojnë në shpëtimin e 17-vjeçarit në...

Është nxjerrë i gjallë 17-vjeçari i cili kishte mbetur në rrënojat e shtëpisë së tij tek ish-këneta në Durrës. Ai kishte kohë që komunikonte me...

Kroacia me ekip të specializuar për shpëtim nga tërmeti në Shqipëri

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq dhe presidentja Kolinda Grabar-Kitaroviq dërguan ngushëllimet e tyre për Shqipërinë, pas një tërmeti shkatërrues që goditi vendin këtë mëngjes, duke...

‘Kur dridhesh ti, ne s’bajmë gjumë Shqipni’

Shqipnisë sime t’luhatun Nga Çun Lajçi Kur dridhesh ti Ne s’bajmë gjumë Shqipni Se tutemi po vdes E rrajë jetimash mbesim Të duem edhe kur vërshohesh Ujnash Edhe kur digjesh Zjarresh Edhe kur mallkohesh...

Kompanitë e mirëmbajtjes së rrugëve nga Kosova tashmë në Shqipëri për...

Të prekur thellësisht nga tragjedia që ka goditur Shqipërinë, ju njoftojmë se ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka autorizuar kompanitë e angazhuara...

Mjekët e Kosovës të gatshëm për ndihmë pas tërmetit në Shqipëri

Oda e Mjekëve të Kosovës ka dërguar një letër mbeshtetese e cila i eshte derguar edhe kryetarit te Urdherit te Mjekeve te Shqiperise, Fatmir...

Kuqezinjtë e Jakovës me aksion për të ndihmuar të prekurit nga...

Bashkëndjejmë dhe solidarizohemi me nënën në katastrofën natyrore që goditi natën e mbrëmshme ! KUQEZINJËT E JAKOVËS ofrojmë veshmbathje ushqim dhe strehim për vëllezërit dhe...

Rrjetet Sociale

83,400FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
815NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit