Etiketim: shtetet

Qytetet më të mira për ekuilibrin punë-jetë në vitin 2019

Kompania Kisi anketoi 40 qytete në të gjithë botën për të zbuluar se ku banorët kanë ekuilibrin më të mirë punë-jetë, duke i vlerësuar...

Kryeministrja e Finlandës propozon 4 ditë në javë punë, me nga...

Sanna Marin është kryeministrja më e re në botë. Ajo drejton shtetin e Finlandës dhe është vetëm 34 vjeçe. Marin së fundmi ka tërhequr vëmendjen...

Migrimi kultura antike e njerëzimit

Numri i njerëzve që migrojnë në vendet e tjera është rritur në dekadat e kaluara për shkak të dhunës, konflikteve të armatosura, kushteve të...

10 vendet më të mira dhe më të këqija për të...

A ju ka ndodhur që pasi të keni shkuar në një shtet të huaj për pushime, ky i fundit t’ju ketë pëlqyer aq shumë...

Bie eksporti, rritet importi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin tetor 2019. Të dhënat nga Tregtia e...

Këto janë shtetet që konsumojnë më shumë alkool

Britanikët janë “pijanecë” më të mëdhenj se amerikanët. Ky është rezultati i Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik dhe të Zhvillimeve ose OECD. Statistikat tregojnë se çdo...

Vendet e Quintit kërkojnë që menjëherë të rifillojë dialogu Kosovë –...

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që menjëherë të...

Për këtë ishull, dy vende kanë luftuar me shishe të uiskit...

Larg në veri të Arktikut gjendet ishulli i braktisur Hans, që është temë e një debati të çuditshëm mes dy vende. Ishulli i pabanuar prej...

Rikujtojmë kryeqytetet e shteteve në Kontinentit e Evropës

Islanda -- Reykjavik Irlanda -- Dublin Irlanda Veriut -- Belfast Skoci -- Glasgou Angli -- Londer Uells -- Cardif Norvegji -- Oslo Suedi -- Stokholm Finland -- Helsinki Rusia -- Moska Estoni -- Talin Letoni...

Rrjetet Sociale

58,734FansaPëlqeje
24,111NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit