Etiketim: Shqiperia

Dikur profesor muzike në Paris, tash u kthye në Shqipëri, Vlashent...

Vlashent Sata , muzikant dhe profesor muzike i ftuar në emisionin Oxygen ka treguar për këngën e fundit që ka publikuar, këngë e cila...

Zëdhënësi i Qeverisë thotë se rreth 29 mijë qytetarë mësyn Shqipërinë...

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu ka arsyetuar masat e marra nga Qeveria dhe fluksin e madh të qytetarëve në drejtim të Shqipërisë. Kryeziu...

Sipas vendimit të Qeverisë qytetarët e Kosovës që shkuan në Shqipëri...

Një numër i madh i qytetarëve nga Kosova kanë shkuar në Shqipëri këtë fundjavë. Vetëm të premtën rreth 13 mijë qytetarë e kanë kaluar kufirin...

Brenda tre ditësh trefishohet numri i kosovarëve që kalojnë kufirin për...

Numri i shtetasve të Kosovës që e kanë kaluar kufirin me Shqipërinë është trefishuar brenda tre ditësh, sipas të dhënave të policisë. Zyrtari i policisë,...

Ish-ambasadori David Cohen: Shqiptarët rrezikuan jetën për të shpëtuar hebrenjtë gjatë...

Ish-ambasadori i parë rezident i Izraelit në Shqipëri, David Cohen, vizitoi së bashku me disa miq të tij izraelitë, parkun përkujtimor në Rishon Lezion,...

Diasporës së Shqipërisë i mohohet e drejta e votës në zgjedhjet...

Ka mbetur më pak se një muaj nga zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 25 prill në Shqipëri, qytetarët e këtij vendi që...

Nis vaksinimi i uniformave blu në të gjithë Shqipërinë

Në të gjithë vendin nisi sot vaksinimi i uniformave blu. Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe...

Shqipëria humbet përfundimisht gjyqin, do të paguajë 110 milionë euro për...

Shqipëria humbi përfundimisht gjyqin me sipërmarrësin italian Francesco Becchetti, lidhur me dëmshpërblimin e kërkuar nga ai për mbylljen e televizionit “Agon” në vitin 2015. Qendra...

Pas mjekëve, Shqipëria vaksinon mësuesit e Kosovës, Rama zbulon mesazhin e...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria do të vaksinojë edhe mësuesit e Kosovës. Gjatë takimit të tij me fermerët e Rrogozhinës, Rama...

Njoftim nga Ambasada e Shqipërisë në Izrael

Perditesim per regjimin/kriteret e levizjes se shtetasve shqiptare ne Izrael! Shtetasit shqiptarë udhëtojnë pa vizë në Izrael për një periudhë qëndrimi 90 ditë në 180. Në...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit