Etiketim: koronavirusi

Pse Zvicra kryen pak teste?

Përkundër sofistikimit të sistemit të saj të kujdesit shëndetësor dhe pasurisë së saj krahasuese, Zvicra ende nuk po kryen testimin e mjaftueshëm të koronavirusit. Sipas...

“I heshturi gjithmonë do të jetë i fituar, sepse heshtja e...

Nga Pranvera Nevzadi Mos u ngatërro me njerëzit e heshtur! Sado që ke fjalë për të thënë, sado që inati po të vret, më mirë...

Merkel: E shqetësuar për vaksinën antiCovid-19 për vendet më të varfra

Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh e shqetësuar për ritmin e ngadaltë të diskutimeve për të siguruar vaksinën kundër COVID-19 për vendet më të...

Vendimet që u shqyrtuan dhe miratuan në mbledhjen e Qeverisë së...

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të 45-tën me radhë, ku ka...

RrGK i dërgon letër Kryeministrit Hoti për shkarkimin e Selmanajt

I nderuar Kryeministër Hoti, Çështja e personave të pagjetur është çështje e të drejtave të njeriut. Për më tepër, ashtu siç kanë treguar hulumtimet, duke...

“Më të palara i ka fjalët se të brendshmet, më të...

Nga Arbër Selmani Kam vendosur që më në fund ta bëj gjumin siç duhet. E kam vendosur burrin në shitje nuk flas me të sytë nuk na puthen duart...

Vaksina e Universitetit të Oksfordit mund të ruhet në një frigorifer...

Universiteti i Oksfordit ka njoftuar rezultatet e fundit të vaksinës së ndaj coronavirusit në provat klinike, në një tjetër hap përpara në garën për...

Biden: Blinken do të jetë sekretar i Shtetit

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka zgjedhur Anthony Blinken si sekretar të Departamentit të Shtetit, i cili, sipas shefit të ardhshëm të Zyrës...

Shqiprim Arifi: Pas disa ditëve i shtrirë në spital, jam kthyer...

Nga Shqiprim Arifi Të nderuar qytetar të Komunës së Preshevës Të dashur miq, Pas disa ditëve i shtrirë në spital, jam kthyer përsëri në familjen time në...

Dumoshi: Ismet Peja ishte dhe do të mbetet emër i pashlyeshëm...

Telegram ngushëllimi i Ministres Dumoshi për ndarjen nga jeta të ikonës së muzikës shqipe Ismet Peja E nderuara familje Peja, Me dhimbje të madhe...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit