Etiketim: koha

Mot i butë dhe i ndryshueshëm gjatë javës, nga dita e...

Në fillim të javës, fusha më të larta të presionit do të shtrihen mbi rajon, që do të kushtëzojnë mot të butë dhe kryesisht...

Ditët në vijim me shi, por temperatura mbi vlera mesatare për...

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat...

Nga e enjtja më ftohtë

Fronti i ftohtë që po depërton nga veriu i kontinentit, ka filluar të shtrihet në pjesët veriore të rajonit, e ditëve në vijim gradualisht...

Kur një nënë thotë që është lodhur, nuk po thotë që...

“Kur një nënë thotë se është e lodhur, e mendon pikërisht këtë! Nuk po thotë se do ta braktisë fëmijën dhe të harrojë se...

Ndryshimi i orës, të mirat dhe të këqijat!

Në mëngjesin e ditës së diel të datës 27 tetor 2019, akrepat e orës janë kthyer 60 minuta prapa. Ndryshimi fillon në orën 3:00, ku...

Të premten në mëngjes më freskët, fundjava ngrohtë dhe me diell

Një front i ftohtë nga Europa qëndrore do të kaloj mbi rajonin tonë të enjten në mbrëmje, që sjellë vransira dhe riga lokale shiu...

Ditëve të ardhshme mot kryesisht me diell, të dielën temperaturat në...

Anticikloni i Azoreve që po shtrihet mbi Europën perëndimore dhe qëndrore, ditëve të ardhshme do të shtrihet edhe mbi rajonin tonë që do të...

Fundjava me vranësira, por temperatura mbi 30 gradë celsius

Vala e të nxehtit nga Afrika veriore që po shtrihet mbi rajonin tonë, do të vazhdojë të kushtëzojë mot të nxehtë dhe me diell...

Këto dy ditë më freskët, nga e diela sërish nxehtë

Turbullira nga Atlantiku që sot pasdite filloj të depërtoj mbi rajonin tonë, solli mot më të freskët e vende-vende edhe shtrëngata me shi që...

Studimi i fshehtë, realizohet udhëtimi i parë në kohë

Një zbulim i bujshëm ka ndodhur në fushën e shkencës, pasi një kompjuter kuantik ka realizuar udhëtimin e parë në kohë, duke u kthyer...

Rrjetet Sociale

48,954FansaPëlqeje
21,639NdjekësitNdjek
768NdjekësitNdjek
13,100AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit