Etiketim: Futboll

KF Feronikeli shkarkon Agim Sopin dhe Albert Bunjakin

Klubi i Futbollit Feronikeli ka shkaruar sot nga detyra trajnerin Agim Sopi dhe këshilltarin e presidentit të klubit, Albert Bunjakin. Këto shkarkime vijnë pas humbjes...

Reagim i KE të FFK-së rreth rastit të futbollistit Ilija Iviq

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës është tronditur sot me lajmin e mësuar nga drejtuesit e KF “Flamurtari”, se prindërit e futbollistit...

Feronikeli e kalon Lirinë me vështirësi

Feronikeli është skuadra e fundit gjysmëfinaliste e Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi shënoi fitore në ndeshjen kundër Lirisë, që u zhvillua në...

Stinori pranveror në Ligën e femrave nis më 29 shkurt

Stinori pranveror në Ligën e Parë të femrave do të nisë më 29 shkurt, derisa afati kalimtar do të zgjasë deri më 24 shkurt. Duke...

Kombëtarja U17 fiton me penallti kundër Maqedonisë së Veriut

Kombëtarja U17 ka shënuar fitore kundër Maqedonisë së Veriut në ndeshjen për plasman përfundimtar në kuadër të turneut  “Mercedes Benz Aegean Cup International Youth...

Kosova e dominoi Suedinë me lojë, por pësoi humbje

Kosova ka pësuar humbje me rezultat minimal nga Suedia në miqësoren e zhvilluar në Doha të Katarit, por ka treguar një paraqitje shumë të...

Lista e futbollistëve për ndeshjen Kosovë – Suedi 

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka bërë publike listën e futbollistëve për ndeshjen miqësore kundër Suedisë, e cila do të zhvillohet...

Vedat Muriqi fitues i çmimit “Futbollisti më i mirë i vitit...

Ashtu siç ishte edhe i tërë viti që po e lëmë pas madhështor për futbollin e Kosovës, i tillë ishte edhe manifestimi “Laureatët e...

eEURO 2020 – Kosova Qualifiers

Rrugëtimi juaj për UEFA eEURO 2020 fillon këtu. Merr pjesë edhe ti në garën e parë nacionale të ekipeve në gjithë botën. Për të...

Prishtina, Gjilani, Vushtrria e Liria e kompletojnë çerekfinalen

Janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit në kuadër të 1/8 së finales së Digitalb Kupës së Kosovës. Prishtina, Gjilani, Liria dhe Vushtrria janë katër...

Rrjetet Sociale

58,755FansaPëlqeje
24,111NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit