Etiketim: Donald Trump

Eliot Engel kritikon ashpër administratën Trump mbi Kosovën: Brutaliteti ndaj një...

Kongresmeni Eliot Engel ngre shqetësime për taktikat e administratës Trump mbi Kosovën Kongresmeni Eliot Engel, një anëtar i shquar i Dhomës së Përfaqësuesve të Sh.B.A-së ...

Trump shpall urgjencën kombëtare

Coronavirusi deri më tani ka infektuar më shumë se 135,000 njerëz në të gjithë botën dhe si pasojë, më shumë se 5,000 kanë ndërruar...

Kurti i shkruan letër presidentit Trump dhe sekretarit Pompeo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u ka dërguar letër Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump si dhe Sekretarit të...

Grenell: Posti në krye të zbulimit kombëtar është i përkohshëm

Ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell që është përzgjedhur nga Presidenti Donald Trump si Drejtori në Detyrë i Zbulimit Kombëtar, thotë sa nuk do...

Grenell: 3 marrëveshje për katër muaj, falë Presidentit Trump

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka deklaruar se ndërmjet Kosovës dhe Serbisë janë nënshkruar...

Kush është Richard Grenell, njeriu i besueshëm i Trump i dërguar...

Richard Grenell ka marrë postin e tij të Ambasadorit të SHBA’së në Gjermani nga maji i vitit 2018. Ai ka qenë autor dhe komentues...

Donald Trump përgatit sanksione kundër Turqisë

Turqia vazhdon operacionin ushtarak në Sirinë veriore. Ky vend bën të ditur të shtunën vënien nën kontroll të qytetit, Ras al-Ain. Por kurdët e...

Rrjetet Sociale

78,378FansaPëlqeje
29,678NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit