Etiketim: dashuria

Irani ndalon Shën Valentinin, dënime edhe për ata që promovojnë festën

Irani ka ndaluar prodhimin e dhuratave të Ditës së Shën Valentinit dhe çdo promovim të kësaj ditë. Festa e dashurisë romantike shihet si një...

“Një llogari bankare vetëm tuajën, sepse të përziesh paratë me dashurinë...

Bijat e mija, jini egoiste të ndyra! Merrni atë çfarë është e juaja! Mëmësia nuk është mision. As martesa, jo. Ekzistenca juaj, po. Jini egoiste kur ju kërkojnë të...

Frikë nga dashuria, pse disa njerëz kanë frikë të krijojnë lidhje

Lena e humbet shpejt dëshirën të qëndrojë me një partner. Gjithçka zhvillohet shumë shpejt për të. Nëse Lena do të dijë, pse nuk krijon...

Më ka humbur vullneti të dua ata që s’më duan dhe...

Nga Meryl Streep Unë s’kam më durim për ca gjëra, jo sepse jam bërë arrogante, por thjesht sepse kam arritur në një pikë të jetës sime...

Në 2020 mëso ta duash veten, dhe lëri pas ata që...

Në vitin 2020 mësoni të doni më shumë veten tuaj, lini pas njerëzit dhe kujtimet që ju lëndojnë, përqendrohuni tek vetja. Ju jeni personi...

Gjërat që e bëjnë lidhjen tuaj të dëmshme

Ju meritoni të ndiheni të sigurtë në marrëdhënien tuaj. Abuzimi emocional, verbal ose fizik nuk është faji juaj. Nëse ndjehesh sikur po trajtohesh keq, me...

Papa: Dashuria është ilaç kundër egoizmit dhe përçarjes

Papa Françesku priti në audiencë “Ushtrinë e Shpëtimit”. “Faleminderit për impenjimin tuaj në favor të Romës”, i tha delegacionit. “Në një botë ku egoizmi dhe...

8 arsye përse gratë e forta gjejnë vështirësi në dashuri

Ju mund të mendoni se gratë e forta e kanë të lehtë ta gjejnë dashurinë e vërtetë, por në fakt, gjërat janë krejt ndryshe....

Barack Obama: Nëna ime më mësoi si dashurohet një njeri

Barack Obama, njeriu i dashur për një pjesë të madhe të Amerikës, i cili në vitin 1990 u zgjodh president i Harvard Law Review,...

Sigurohuni t’i keni duart e pastra para se të prekni zemrën...

Njerëzore, intensive, reale, melankolike. Ishte 7 mars 1908, dhe një nga aktoret më të mëdha të kinemasë italiane lindi në Romë: Anna Magnani. Jeta e...

Rrjetet Sociale

58,734FansaPëlqeje
24,111NdjekësitNdjek
779NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit