Parashkimi i motit

Në vendin tonë sot parashihet mot i ftohtë, kryesisht i vranët. Në mbrëmje priten kthjellime.

Ndërsa për nesër, Prishtina Weather njofton për mot kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes ngrica, e pasdite vonë, dhe në mbrëmje reshje të dobëta bore.

Të enjten mot i ftohtë, kryesisht i vranët, kohë pas kohe me reshje të dobëta bore.

Ditën e premte mot shumë i ftohtë, kryesisht i vranët, me mundësi për reshje lokale bore./OxygenPress.info