Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se  do të vazhdojnë temperaturat e ftohta, ku temperaturat minimale do të arrijnë në -9 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -9 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe veriperëndimit , herë-herë me vrull, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri në 11m/s”.