Mbahet edicioni i dytë i Konventës së Veshmbathjeve të Kosovës

Sot do të mbahet edicioni i dytë i Konventës së Veshmbathjeve të Kosovës.

Pjesëmarrëse do të jenë forumet ku ekspertë vendor do të prezantojnë kyçe të industrisë së veshëmbathjeve, njofton OxygenPress.info

Konventa gjithashtu do të përmbajë një ekspozitë të veshëmbathjeve të prodhuara në Kosovë nga 22 kompani, takime në mes bizneseve (B2B), një sfilatë të veshëmbathjeve të prodhuara në Kosovë, gara studentore për dizajn ku studentët që vijojnë studimet në dizajn të modës do të prezantojnë dizajnet e tyre, dhe një ceremoni ku do të ndahen çmimet për fituesit e garës për dizajn”, thuhet në njoftimin e organizatorëve./OxygenPress.info