“I huaji” në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës

0
33

“I huaji” nga Albert Kamy, është libri që do të diskutohet nesër në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës.

Libri u botua në vitin 1942. Botëkuptimi Kamy-së është shumë-debatuar si shembull i “filozofisë së absurdit dhe ekzistencializmit” edhe pse vetë autori e refuzoi këtë etiketim.

Diskutimi për këtë roman do të bëhët në kuadër të Odës së Librit, dhe organizohet nga ETEA dhe Termokiss.

Organizata joqeveritare ETEA u themelua në fund të vitit 2014. Projektin e parë e realizoi me datë 23 prill 2015, për nderë të Ditës Ndërkombëtare të Librit.

Qëllimi i organizatës është edukimi publik./OxygenPress.info

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu