Fundjava e kthjellët dhe me diell

Në vendin tonë sot parashihet mëngjes me ngrica, në vise të ulëta mundësi për mjegull.

Ditën pjesërisht vranët dhe me intervale më të gjata me diell.

Për nesër, Prishtina Weather njofton mëngjes me vransira të ulëta. Gjatë ditës kryesisht me diell.

Ndërsa të dielën do të jetë kryesisht kthjellët dhe me diell.

Temperaturat e ajrit gradualisht do të shënojnë rritje mbi vlerave mesatare. Minimalet do të luhaten nga -3C deri në +2C, e maksimalet nga 5C deri në 10C, ditën e dielë./OxygenPress.info