Edhe një tjetër medalje për xhudisten kosovare

0
101

Xhudistja kosovare, Erza Muminoviq ka fituar edhe një medalje të bronztë në Lojërat Olimpike për të rinjë në Buenos Aires 2018. Kjo ndodhi pas dy fitoreve ndaj Sydneyt dhe Atlantas.

Erza kishte fituar medalje të bronztë edhe të dielën, që ishte e para për Kosovën në Buenos Aires 2018.

Kosova po merr pjesë për të parën herë në këto lojëra./OxygenPress.info

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here