Dy ikona kosovare inspirojnë ambasadorin e Britanisë O’Connell

0
35

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell ka folur pas ndeshjes Kosova-Azerbajxhani që u mbajt sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

“Ëndrra ime është të bejë për vendin tim 1% ç’ka kanë bëre Fadil Vokrri dhe Driton Toni Kuka për vendin e tyre”, ka shkruar ambasadori britanez në llogarinë e tij facebook.

Ruairi O’Connell njihet për mbështetje të vazhdueshme që i jep Kosovës, dhe sportistëve Kosovë./OxygenPress.info

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu