Dua Lipa me dy nominime për Grammy Awards

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa ka marrë dy nominime për Grammy Awards.

Ylli botëror me origjinë nga Kosova, është nominuar për Artisten e re më të mirë, dhe Best Dance për këngën “Electricity”.

Grammy Awards është ceremonia kryesore muzikore e vitit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Dua Lipa ka treguar për rëndësinë që ka ky nominim për të. Ajo ka thënë për Billboard, se ndjen se po e përfaqëson edhe Britaninë e Madhe edhe Kosovën./OxygenPress.info