Burgoset ish-kontabilisti i Rita Orës, ja sa miliona i ka vjedhur

Është burgosur ish-kontabilisti i këngëtares Rita Ora.

Ish-kontabilisti i Rita Orës, Andrew Munday, është dënuar me 5 vjet e tetë muaj burgim, shkruan BBC.

Kjo për shkak të mashkrimit që i kishte bërë këngëtares shqiptare por jo vetëm asaj. Andrew Munday, 38 vjeç, përdorte para nga mashtrimi, duke arritur të paktën 3.35 milion funte për të blerë shtëpi, relikte të ‘Star Wars’ dhe një anëtarësim në sallë pritjeje në ‘Tottenham Hotspur’.

Andrew Munday i shkaktoi një humbje prej afro 2.7 milionë eurove kompanisë së Rita Orës, e cila zgjati shtatë vjet.

Britaniku gjithashtu e ka mashtruar edhe ish-sportistin Matt Dawson.