Etiketim: Albin Kurti

Albin Kurti del pozitiv me COVID-19

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dalë pozitiv me koronavirus. “Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës, parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje...

Hoti për Vjosa Osmanin: E pranojmë ende nëse dëshiron të kthehet...

Avdullah Hoti ka folur për partinë e tij, për kundërshtarët politik dhe ka komentuar edhe qëndrimet e Vjosa Osmanit. Për këtë të fundit ai...

Albin Kurti: Adem Mikullovcin në Lëvizje e kishim shok e gjysh,...

Nga Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes VETËVENDOSJE "Lamtumirë Çaplini ynë! Moti është ballafaquar me vdekjen, ka kohë që ka bashkëjetuar me vdekjen. Njeri mendërisht më aktiv...

Kurti: Mizoria e Srebrenicës peshon rëndë në ndërgjegjën ndërkombëtare edhe çerek...

Nga Albin Kurti “Provat e paraqitura nga Prokurori përshkruajnë skena dhe egërsi të paimagjinueshme: mijëra burra të ekzekutuar e të varrosur në varr masiv, qindra...

Vendimet e fundit që i mori Qeveria Kurti

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, të 39, në të cilën ka...

Kurti, bëri homazhe në Poklekun e Ri të Drenasit, në nderim...

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z.Albin Kurti, bashkë me zëvendës ministrin e Mbrojtjes, z.Enver Dugolli, bëri homazhe në Poklekun e Ri të...

Prokuroria fillon hetimet pas deklaratës së Thaçit se Kurti, Abazi dhe...

Prokuroria Speciale ka nisur hetimet pas deklaratës së mbrëmshme të presidenti të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili tha se kryeministri në detyrë, Albin Kurti,...

Ymeri: Presidenti po bënë akuza të pabaza, opinioni po terrorizohet nga...

Ish-deputeti i PSD-së, Visar Ymeri ka thënë se është e papranueshme mënyra e akuzave publike pa kurrfarë baze nga zyrtarët e lartë shtetëror. Ymeri përmes...

Kurti e quan gënjeshtar Thaçin: Prokuroria duhet ta marrë në pyetje...

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi i cili mbrëmë tha se Kurti së bashku me Haki Abazin...

Shembull që duhet ndjekur; Kurti e Ahmeti takohen për menaxhimin e...

Sot, kryetari i Prishtinës, SHpend AHmeti ka pritur në takim Kryeministrin në detyrë Albin Kurti dhe Ministrin në detyrë Arben Vitia. "Temë bosht e këtij...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
821NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit