SPORTI NË ARTMOTION JU DËRGON NË KREJT TJETËR DIMENSION

0
100

Pavarësisht nëse merreni me sport apo jo, kozmosi sportiv i Artmotion ju qon në krejt tjetër dimension.

Mbi 120 gara e kampionate, kupa e ngjarje të mbi 80 degëve sportive dhe 40 sporteve më prestigjioze në 25 kanale sportive dhe gjitha këto me një vend, në platformën më të pasur dhe më ekskluzive sportive shqiptare: Artmotion

Ajka e futbollit botëror UEFA Champions League, Europa dhe Conference League; ligat më prestigjioze të futbollit botëror La Liga, Serie A, Ligue 1, Coppa Italia, DFB Pokal, Superliga e Turqisë, Zvicrës, Belgjikës e Skocisë dhe natyrisht gjitha këto kënaqësi futbolli i kompletojmë me elitën e futbollit kosovar: BKT Superliga dhe Viva Fresh Liga e Parë

Për basketboll s’kemi çka flasim sepse Artmotion është adresa ku rrah zemra e basketbollit në vendin tonë: NBA, Euroleague, ABA Liga dhe Liga Ballkanike plus ACB Liga spanjolle, Superliga turke dhe italiane, komplet gjitha garat e FIBA-së dhe natyrisht ajka e ajkave: Liga Unike dhe Artmotion Superliga e Kosovës.

Dhe as kjo nuk është e tëra sepse Artmotion sjell ekskluzivisht dramën dhe adrenalinën shpejtësisë së Formula 1,2 e 3, si dhe garat e  Moto GP; plus, sportet luftarake dhe transmetimet ekskluzive të kampionit të botës në boks, Robin Krasniqit,

Numëro e numëro e s’ka fund prandaj pasi “krejt sportet i ki knej, s’di çka po lyp andej”