Thursday, October 28, 2021
BallinaAnkandNesër dita dhe nata do të zgjasin nga 12 orë

Nesër dita dhe nata do të zgjasin nga 12 orë

Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga lokale shiu.

Po në këtë ditë edhe zyrtarisht futemi në stinën e vjeshtës astronomike dhe me ketë rast do të ndodh ekuinoksi vjeshtor (dita dhe nata do të zgjasin nga 12 orë).

- Reklama -

Temperaturat në ditën e parë të vjeshtës do të shënojnë rënie në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.

ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT