Saturday, November 27, 2021
BallinaAnkandNjësia Speciale në kufirin Kosovë – Serbi

Njësia Speciale në kufirin Kosovë – Serbi

Njësitë e Specializuara të Policisë së Kosovës janë pozicionuar në zonën kufitare Kosovë – Serbi në Jarinje.

Ata po bëjnë kujdes për rend dhe ligj, përderisa janë pozicionuar te vendi ku ka qenë më përpara kufitare. Aty gjatë fundjavës janë vendosur kontejnerë në të cilët sipas policisë së Kosovës do të punohet që të ketë kushte më të mira të punës dhe do të mbikqëyret më mirë vija kufitare nga policia.

Aty gjatë fundjavës janë vendosur kontejnerë në të cilët sipas policisë së Kosovës do të punohet që të ketë kushte më të mira të punës dhe do të mbikqëyret më mirë vija kufitare nga policia.

- Reklama -

Ndërkohë, jozyrtarisht është mësuar se do të niste këtë mëngjes zbatimi i reciprociteti për targat nga Kosova për Serbinë.

Por në Jarinje ku po qëndron ekipi i Klan Kosovës nuk është parë deri tani zbatimi i këtij paralajmërimi.

ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT