Tuesday, September 21, 2021
BallinaUnë Jam TiQeveria shpall tri ditë zie në gjithë Maqedoninë e Veriut

Qeveria shpall tri ditë zie në gjithë Maqedoninë e Veriut

Në mbledhjen e sotme urgjente te Qeverisë, ku është debatuar lidhur me ngjarjen e mbrëmshme ku për pasoj mbetën të vdekur 14 persona dhe 12 të tjerë të lënduar, është marrë vendim që të shpallet 3 ditë zie në gjithë territorin e vendit.

Paraprakisht edhe Komuna e Tetovës pas mbledhjes së Shtabit të krizës, njoftoi shpalljen e 3 ditë zie në Tetovë.

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT