Rama zbulon emrat e kabinetit të ri qeveritar, shumica gra

0
163

Kryeministri i Shqipërisëm Edi Rama, prezantoi këtë të enjte në Asamblenë e Përgjithshme të Partisë Socialiste emrat e kabinetit të ri qeveritar.

Ata janë:

Zvkryeministër dhe ministri që do të mbikëqyrë rindërtimin: Arben Ahmetaj

Ministre e Jashtme: Olta Xhaçka

Ministri i Mbrojtjes: Niko Peleshi

Ministër i Brendshëm: Bledi Çuçi

Ministër i Drejtësisë: Ulsi Manja

Ministre e Bujqësisë: Frida Krifca

Ministre e Ekonomisë: Delina Ibrahimaj

Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë: Belinda Balluku

Ministre e Shëndetësisë: Orgerta Manastirliu

Ministre e Turizmit dhe Mjedisit: Mirela Kumbaro

Ministre e Kulturës: Elva Margariti

Ministre e Arsimit dhe Sportit: Evis Kushi

Ministre për Mbrojtjen e Sipërmarrjes: Edona Bilali

Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin: Elisa Spiropali

Ministre e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët: Bora Muzhaqi

Ministre e shtetit për Standardet dhe Shërbimiet: Milva Ikonomi.