Tuesday, September 21, 2021
BallinaSportARTMOTION SJELL SUPERKUPËN E EUROPËS NË ARTSPORT!

ARTMOTION SJELL SUPERKUPËN E EUROPËS NË ARTSPORT!

Për të mos u humbur: Superkupa e Evropës, Chelsea – Villareal ekskluzivisht në Artmotion

Transmetimet fantastike dhe për të mos u humbur nga futbolli evropian vazhdojnë edhe më tutje në platformën Artmotion. Pas ndeshjeve nga Kupa e Gjermanisë dhe Ligue 1 tani vjen edhe “ajka e ajkave” ndeshja finale e Superkupës së Evropës në mes fituesëve të Ligës së Kampionëve, Chelseas dhe fituesëve të Europa Ligës, Villarealit.

Ndeshja do të luhet në Belfast të Irlandës Veriore të mërkurën duke nisur me fillim nga ora 21:00 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në Art Sport 1.

Chelsea ka luajtur tre herë të tjera në Superkupë teksa ka triumfuar një herë në vitin 1998 kur mposhti Realin e Madridit kurse nga ana tjetër për Villarealin kjo do jetë hera e parë që do marrë pjesë në këtë ndeshje të rëndësishme.

Në komentim të kësaj përballje do jenë dyshja e komentatorëve: Lirim Peci dhe Jon Ajeti.

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT