Saturday, September 18, 2021
BallinaSportSonte sfida ndaj Moldavisë

Sonte sfida ndaj Moldavisë

Kosova U18 te meshkujt sonte do të zhvillon përballjen ndaj Moldavisë, në kuadër të FIBA European Challenger, që po zhvillohet në Tiranë.

Ndeshja zhvillohet nga ora 19:00 dhe do të transmetohet në YouTube dhe në faqen zyrtare të FBK-së në Facebook.

Kosova hyn në përballje pas fitores ndaj Shqipërisë 85:62, kurse moldavët hyn pas humbjes nga Shqipëria 82:51.

Dardanët e rinj nëse shënojnë fitore, do të jenë liderë të Grupit F dhe në gjysmëfinale do të ndeshen me vendin e dytë të Grupit G.

Ndeshjet gjysmëfinale dhe ato për pozitat 5-7 do të zhvillohen gjatë fundjavës në kryeqytetin shqiptar.

- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT