Wednesday, September 22, 2021
BallinaMërgata ShqiptareNë Kroaci dy të vdekur nga Rahoveci dy nga Juniku

Në Kroaci dy të vdekur nga Rahoveci dy nga Juniku

TË TRONDITUR NGA AKSIDENTI TRAGJIK I MËRGIMTARËVE TANË NË KROACI

Komuna e Junikut përjetoi rënd ngjarjen e ndodhur në autostradën Sllavonski Brod në Kroaci, ku në aksidentin tragjik humbën jetën dhjetra mërgimtar tanë, në mesin e tyre udhëtimi i fundit për në vendlindje tek familjarët që i prisnin ishte për bijën tonë Leonora Gjota-Kolmekshaj dhe nënën tonë Gjyle Maloku, bashkqytetar të tjerë arritën të mbijetojnë për të cilët lutemi për shëndetin e tyre duke iu uruar shërim dhe të iu bashkohen familjeve në Kosovë sa më të shpejt.

Ngushëllime të gjithë familjarëve që humbën të dashurit e tyre dhe gëzimi i tyre për tu bashkuar u kthye në pikëllim e dhimbje.

Ngushëllime familjes Gjota, Kolmekshaj dhe Maloku!
________________
Komuna Junik
- Reklama -
ARTIKUJ TË NGJAJSHËM

MË TË SHIKUARAT